Організація роботи шкільних методичних об’єднань

Методичне об’єднання вчителів природничо-математичного циклу (керівник Моргун Л.В.) працює над методичною темою «Вплив педагогічної майстерності педагога на формування природничих компетентностей учнів на рівні вимог Державного стандарту в умовах нової української школи».

Методичне об’єднання вчителів початкових класів (керівник Римар С.А.) працює над методичною темою «Формування основних компетентностей молодших школярів на рівні державних стандартів через педагогічну майстерність педагога».

Методичне об’єднання вчителів гуманітарного циклу (керівник Нестеренко О.В.) працює над методичною темою «Впровадження інноваційних технологій в освітній процес як запорука професійної мобільності вчителя в умовах нової української школи».

Методичне об’єднання класних керівників працює над методичною темою «Розвиток педагогічної творчості та педагогічної майстерності в умовах реалізації Концепції національно-патріотичного виховання».

Усі засідання методичних об’єднань мають відповідну структуру, де обговорюють, проводять, аналізують:

- особливості і вимоги Державного стандарту початкової, базової і повної загальної середньої освіти;

- критерії оцінювання навчальних досягнень учнів;

- результати освітнього процесу;

- моніторинг навчальних досягнень учнів;

- результати контрольних робіт (державної підсумкової атестації);

- діяльність членів методичних об’єднань щодо розвитку творчого потенціалу учнів, залучення їх до різних видів позаурочної діяльності;

- аналіз стану викладання предметів:

- стан виконання навчальних планів і програм;

- інновація, її ефективність;

- стан позакласної роботи вчителів з предметів;

- система та результативність підвищення професійного рівня вчителів;

- результати участі учнів в олімпіадах, конкурсах;

- аналіз роботи за рік та перспективне планування.

Ділимося досвідом

Вчитель початкових класів Римар С.А. провела відкритий урок для вчителів-початківців міста.

Урок був побудований з використанням компетентнісного, діяльнісного та особистісно-орієнтованого підходів.

Застосування різноманітних методів та форм роботи, засобів мотивації сприяло підвищенню рівня володіння учнями українською мовою, комунікативною компетентністю.

/Files/DSC02824.JPG /Files/DSC02818.JPG /Files/DSC02815.JPG /Files/DSC02813.JPG

Семінар для вчителів біології

На базі школи проходив семінар для вчителів біології (керівник Чупрін В.П.). Учасники відвідали урок біології у 9 класі, який було побудовано з використанням інтерактивних, інформаційно-комунікаційних технологій.

З учителями було організовано роботу в групах з питань використання міжпредметних зв'язків на уроках. Особливу увагу учасники приділили вирішенню олімпіадних завдань та підготовці учнів до участі у ІІ та ІІІ етапах Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології.

/Files/DSC02841.JPG

/Files/DSC02834.JPG

Педагогічна рада «Інноваційні підходи до навчання дітей з особливими освітніми потребами в умовах інклюзивної освіти»

Під час засідання педагогічної ради «Інноваційні підходи до навчання дітей з особливими освітніми потребами в умовах інклюзивної освіти» були розглянуті питання створення умов для навчання дітей з особливими освітніми потребами в загальноосвітньому навчальному закладі, соціальної адаптації «особливих» дітей через реалізацію компетентнісного підходу, організації навчально-виховного процесу в інклюзивному класі через використання особистісно зорієнтованого підходу, а також методики проведення уроку в умовах інклюзивного навчання.

Практичний психолог школи ознайомила присутніх з мотивами навчальної діяльності дітей з психофізичними вадами та розповіла про корекційні технології, методики та методи у роботі з дітьми з особливими освітніми потребами.

Доповідь і виступи супроводжувались презентаційним матеріалом.

Робота в групах, організована з педагогами, дозволила глибше ознайомитись з особливостями дітей різних нозологій та визначити форми і методи організації навчально-виховного процесу з такими дітьми.

/Files/20161213_161539.jpg /Files/20161213_165027.jpg /Files/20161213_164408.jpg


Педагогічна рада "Діяльність педагогічного колективу школи щодо формування духовно-моральних, громадянських та патріотичних рис особистості учня"

Під час тематичного засідання педагогічної ради школи вчителі обговорювали питання "Діяльність педагогічного колективу школи щодо формування духовно-моральних, громадянських та патріотичних рис особистості учня" та ділилися власним досвідом роботи в класному колективі з цього напрямку.

З метою визнаення ефективних шляхів підвищення якості виховної роботи педагоги були залучені до педагогічно-патріотичної гри «Що? Де? Коли?», під час якої відповідали на інтелектуальні питання та переглянули відеороліки на патріотичну тематику.

Друга частина засідання була присвячена творчим звітам педагогів, які підлягають атестації.

Кiлькiсть переглядiв: 337

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.